სულ ვიზიტორი : 61033445238
განთავსებული სტატია : 10281

მთავარი იუბილარი/ ხსენება

სპორტი, გამოჩენილი ადამიანების საიტი
საქართველო აბსოლიტური ფალავანი
საქართველოს აბსოლიტური ფალავანი 1928 წლიდან, ქართულ ჭიდაობაში სრული სია საქართველოს აბსოლიტური ფალავანი 1928 წლიდან, ქართულ ჭიდაობაში სრული სია
საქართველო აბსოლიტური ფალავანი

გამოჩენილი ადამიანები სრული სია

376       ბეჭდვა

საქართველოს აბსოლიტური ფალავანი 1928 წლიდან, ქართულ ჭიდაობაში სრული სია

საიტის შესახებ: გამოჩენილი ადამიანები, რეგიონის, ქალაქის მიხედვით. დღის იუბილარი/ხსენება

პოსტში წარმოდგენილია მხოლოდ საქართველოს აბსოლიტური ფალავნები ქართულ ჭიდაობაში

გთხოვთ გამოგვიგზავნოთ ფოტოები და ინფორმაცია


 საერთაშორისო კლასის სპორტსმენები 1500-ზე მეტი საქართველოდან, სრული სია 


1928 წელს პირველი ფალავნობის ოფიციალური შეჯიბრის ორგანიზატორი ვანო წამალაშვილი (გლდანელი)



1928 წელი – შალვა რჩეულიშვილი (თბილისი), წარმომავლობა თელავი, მწრთვნელი ვანო წამალშვილი, (გლდანელი) საქართველოს ფალავანი

1931 წელი – გიორგი რჩეულიშვილი (გორი), საქართველოს ფალავანი. ფოტო და ბიოგრაფია ვერ მოვიძიეთ

1934 – ვახტანგ ჭიჭინაძე (თბილისი), საქართველოს ფალავანი. ფოტო და ბიოგრაფია ვერ მოვიძიეთ


1935 – სანდრო ნაკაშაშვილი (გორი), საქართველოს ფალავანი


1936-1937-1938 – არსენ მეკოკიშვილი 1912-1972წწ ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა დაბ. სოფ. გიორგწიდა საგარეჯო კახეთი, საქართველოს ფალავანი


1944 – არჩილ ონაშვილი (საგარეჯო),


1945-1946-1947-1948-1949 – ზაქარია ბაკურაძე (ახმეტა),


1952 – სიმონ მაისურაძე 1927-2012წწ დაბ. სოფ. ჩაბინაანი, ახმეტა


1957 – ზაქარია მუხიაშვილი 1934-2016წწ საქართ. აბსულუტური ფალავანი, ქართული ჭიდაობა დაბ. სოფ. გლდანი


1958 – ამირან ვარდოშვილი (კასპი),


1959-1960-1961-1962-1964 – ანზორ კიკნაძე დ.1934-1976წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო  სოფ. ბადიაური საგარეჯო კახეთი


1963 – ანზორ ზურაბაული (საგარეჯო), დაბ. 20 დეკემბერი 1935წ. სოფელი ომარაული თიანეთი. ჭაბუკების და ეროვნული ნაკრების უფროსი მწვრთნელი- სამბოში, საერთაშორისო კატეგორიის არბიტრი, საქართველოს დამსახურებული მწვრთნელი.


1967 – ბუღდან ბაღაკაშვილი დაბ. 12 ივნისი 1939 წელი სოფ. დუისი ახმეტა (პანკისის ხეობა), პირველი ქისტი ფალავანი.


1969 – გივი კახაბრიშვილი დაბ. 23 მარტი 1941 წელი, სოფ. მარტყოფი, გარდაბანი.


1970-1971 – შოთა გულიაშვილი (კასპი),


1972-1977 –შოთა ჩოჩიშვილი 1950-2009წწ.  ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. ღვლევი, ქარელი


1973-1975 – ოთარ ყურაშვილი (კასპი),


1974 – იგორ ძეგლიგაშვილი (ახმეტა), დაბ. 1951 წელს

 

1976 – თემურ ხუბულური დ.1955წ. ოლიმპ.პრიზიორი ძიუდო დაბ. სოფ. სკრა გორი ქართლი


1978 – აბესალომ წიკლაური 1950წ. მწრთვნელი სამბო ძიუდო დაბ. სოფ. ზაქარო მცხეთა 


1979-1982-1984-1987-1989 – მალხაზ ბერუაშვილი დ.1961წ. მსოფლიო ჩემპიონი სამბო დაბ. ქარელი ქართლი


1980 – ტარიელ მუთოშვილი ექას ძე (ახმეტა), 01 აპრილი 1956 წელი სოფელი ჯოყოლო ახმეტა. პანკისის ხეობა


1981 – შოთა  ხაბარელი დ.1958წ  ოლ. ჩემპიონი.ძიუდო სოფ.ძლევისჯვარი  ქარელი, ქართლი.


1983 – დავით დავითაშვილი (ახმეტა),


1985-1986 – ჯემალ მჭედლიშვილი დ.1962წ. მსოფლიო ჩემპიონი სამბო დაბ. ქარელი


1988 – გელა ბერუაშვილი (ქარელი),


1990 – გიორგი (გრეჩკო) გაჩეჩილაძე დ. 1971წ. ფალავანი ძიუდო დ. ზესტაფონი


1991 – ლერი ჟორჟოლიანი დაბ. 10 ოქტომბერი 1967 წელი მესტია


1992 – არმაზ ჯალაბაძე (გორი),


1993 –  კობა კუპატაძე, ევროპის პრიზიორი სამბო დაბ. საგარეჯო


1994 – ვანო გამხიტაშვილი 1973-1999წ. მსოფლიო პრიზიორი სამბო დაბ. სოფ. სამთავისი კასპი


1995 – ვალერი პარუნაშვილი დ.1968წ მსოფლიო ჩემპიონი სამბო დაბ. სოფ. პატარძლეული საგარეჯო


1996-1998-1999-2000-2002-2003-2004-2008 –  ალექსი დავითაშვილი დ.1974წ. მსოფლიო ჩემპიონი, ძიუდო. დაბ. ახმეტა, კახეთი


1997 –  გიორგი წმინდაშვილი დ.1976წ. ევროპის პრიზიორი, სუმო. 1998, რიზა, გერმანია, საქართველოს მედროშე ერთ ერთ ოლიმპიადაზე. დაბ. თელავი


2006 – ზვიად ხანჯალიაშვილი დ.1983წ მსოფლიო ჩემპიონი, ძიუდო დაბ. თელავი


2007 – ლაშა გუჯეჯიანი დ.1985წ. მსოფლიო ჩემპიონი ძიუდო წარმ. სოფ. ჩვაბიანი მულახი მესტია