სულ ვიზიტორი : 5921754241
განთავსებული სტატია : 9001

მთავარი იუბილარი/ ხსენება

მებრძოლები გვარების, რეგიონის, ქალაქის, სოფლების მიხედვით
ქვემო ქართლი 1941-45 ომი, სამაჩბლო, აფხაზეთი 1990-დან მებრძოლები
გარდაბანის მებრძოლთა სია 1990-ი წლიდან
გარდაბანი გამოჩენილი ადამიანები სრული სია

16       ბეჭდვა

გარდაბანის მებრძოლთა სია 1990-ი წლიდან

გამოიცანი გამოჩენილი ადამიანები რეგიონის ქალაქის და სოფლების ფილტრებით

1. გოჩა ოთარის-ძე ჭელიძე (ახალი სოფელი, გარდაბანი)  01.01.93  (უგზო-უკვლოდ დაკარგული, თეთრი არწივის ბატალიონი. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მესამე ხარისხის ორდენით).

2. შალვა მაირანის-ძე ცხვირაშვილი დაბ. 1974 წელი სოფელი თელეთი გარდაბანი გარდ.18.01.93 ტამიში (შავნაბადას ბატალიონი)

3. მალხაზი ელდარის-ძე ხაჟომია (გამარჯვება) 13.07.92 სამაჩაბლო, ფრისი (ეროვნული გვარდიის დაზვერვის ბატალიონი. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია „მხედრული მამაცობისთვის“).

4. გოჩა არჩილის-ძე შინჯიკაშვილი (მარტყოფი) 1993 წელი, აფხაზეთი.

5. დავით ელგუჯას-ძე ბედიანაშვილი დაბ. 1972 წელი სოფელი მარტყოფი გარდაბანი 26.09.92, სოხუმი (ეროვნული გვარდია. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მეორე ხარისხის ორდენით).

6. ავთანდილ კარლოს-ძე ბარბაქაძე (სართიჭალა) 22.09.93 ბაბუშერას აეროპორტი (სამხედრო პოლიცია. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მესამე ხარისხის ორდენით).

7. თენგიზ ალექსის-ძე გუგუნიშვილი  (პაპა) დაბ. 1945 წელი სოფელი ახალი სოფელი საცხენისი გარდაბანი  01.09.92 ეშერა (ჩოლოყაშვილის სახ. პოლკი. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მეორე ხარისხის ორდენით).

8. ტარიელ თევდორეს-ძე თეზელაშვილი დაბ. 1965 წელი ახალი სამგორი გარდაბანი  03.07.93 ლაბრა (დუშეთის ბატალიონი).

9. იოსებ თევდორეს-ძე თეზელაშვილი (ახალი სამგორი) 03.07.93 ლაბრა (დუშეთის ბატალიონი).

10. სოსო გიორგის-ძე ლომიძე (გარდაბანი)  31.08.92 გუმისთა (ეროვნული გვარდია. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მესამე ხარისხის ორდენით).

11. ნიკოლოზ გიორგის-ძე ორველაშვილი დაბ. 1974 წელი სეფელი გამარჯვება გარდაბანი 02.07.93 აფხაზეთი (მე-11 ბრიგადა. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია „მხედრული მამაცობისათვის“).

12. ვასილ როსტომის-ძე სახლთხუციშვილი დაბ. 1973 წელი სოფელი მარტყოფი გარდაბანი 09.07.93 ტამიში (ეროვნული გვარდიის ორხევის ცალკეული ასეული. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია „მხედრული მამაცობისათვის“).

13. კახაბერ გურამის-ძე ფარსმანაშვილი (მარტყოფი)  20.10.92 სოხუმი (სამხედრო პოლიცია. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლის მესამე ხარისხის ორდენით).

14. კობა ივანეს-ძე ქავთარაძე 1966 წელი სოფელი ახალი სამგორი გარდაბანი 23.10.92 გუმისთა (გვარდია. სიკვდილის შემდეგ დაჯილდოვებულია „მხედრული მამაცობისათვის“).

15. ავთანდილ გიორგის-ძე ღუღუნიშვილი (გუგუნაშვილი ?)  დაბ. 1963 წელი  (გარდაბანი, თბილგრესი)  31.08.92 გუმისთა (გვარდია).

იმედა ალექსანდრეს ძე ჩოთირიძე დაბ. 1967 წელი სოფელი ახალსოფელი გარდაბანი

16. იაგო გურამის ძე ქავთარაძე დაბ. 1963წელი სოფელი ნორიო გარდაბანი     გარდაბნის კომისარიატი

17. იოსებ გრიგოლის ძე გრიგოლავა 1970 წელი სოფელი დიდი ლილო გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

18. კობა ივანეს ძე ქავთარაძე 1966 წელი სოფელი ახალი სამგორი გარდაბანი     გარდაბნის კომისარიატი

19. მალხაზ გიორგის ძე აფციაური დაბ. 1970 წელი ახალი სამგორი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

20. დურმიშხან გრიშას ძე ბერიძე დაბ. 1970 წელი სოფელი გამარჯვება გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

21. გიორგი რაჟდენის ძე ორველაშვილი დაბ. 1948 წელი სოფელი გამარჯვება გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

22. ივანე სიმონის ძე ობგაიძე დაბ. 1960 წელი ახალი სამგორი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

23. მამუკა სპირიდონის ძე ტოგონიძე დაბ. 1971 წელი სოფელი სართიჭალა გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

24. ?თემური ჯემალის ძე დაბ. 1973 წელი სოფელი ახალი სამგორი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

25. გელა გოდერძის ძე გულაშვილი დაბ. 1969 წელი თბილსრესი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

26. რომან მაიზერის ძე იოსელიანი დაბ. 1971 წელი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

27. ? გიორგი ომარის ძე გურულიშვილი დაბ. 1971 წელი სოფელი თელეთი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

28. ემზარ პალიკოს ძე ნიკოლოვი დაბ. 1958 წელი სოფელი  ?     გარდაბნის კომისარიატი

29. თამაზი ანატოლის ძე ხუნწარია დაბ. 1957 წელი გარდაბანი    გარდაბნის კომისარიატი

30. ზურაბ ნოდარის ძე გულაშვილი დაბ. 1968 წელი დიდი ლილო    გარდაბნის კომისარიატი



31. ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე 1958-2008 50 წლის სამაჩაბლო 2008 ვაზიანის დასახლება გარდაბანი


32. ბესიკ ნიკოლიშვილი 1972-93წწ. გარდ. კინდღი ოჩამჩირე აფხაზეთი დ. სოფ. მარტყოფი გარდაბანი

ფოტოს გარეშე

33. გიორგი თინაშვილი 1960-93 წწ. გარდ. სოფ. ტამიში ოჩამჩირე დაბ. დიდი ლილო გარდაბანი


34. ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე 1988 – 2008 20 წლის სამაჩბლო გარდაბანი


36. ზურაბ ბეგიაშვილი თემურის ძე 1980-08 გარდ. 28 წლის სამაჩაბლოში დ. სოფ. კუმისი გარდაბანი


37გიორგი ღუჭაშვილი 1991-2013წწ გარდ. ავღანეთი დ. სოფ. მარტყოფი გარდაბანი


38. ლევან ფუხაშვილი 1956-92წწ გარდ. ლესელიძე გაგრა აფხაზეთი დაბ. დიდი ლილო გარდაბანი


ტექსტი აკრიფა ლაშა სირანაშვილი წარმ. სოფ. უფლისციხე გორი ცხოვრობს რუსთავში



ატვირთვა დავით ფეიქრიშვილი 11.06.2021





სოფ. დრანდა, გულრიფშის რ-ნი, მებრძოლები, ვეტერანები. გენოციდი

2 0

ბაღდათის მუნიციპალიტეტი მებრძოლები, 1990 წლიდან, მოგვაწოდა მინდია ამირანის ძე კიკნაველიძემ დაბ. 1986 წელს, ბაღდათი

2 0

დღის იუბილარი/ხსენება ნიმუში

1 0


საქართველოს ომები ნიმუში

1 0


+კონდოლი თელავი 148 ნაპოვნი დოკუმენტი 1941-45

1 0


1918-21 წლები 400 დაღუპული მებრძოლის სია პაატა გიგაურისგან

1 0


ქვემო ქართლი 1941-45 ომი, სამაჩბლო, აფხაზეთი 1990-დან მებრძოლები


შეიძლება დაგაინტერესოთ ნიმუში

1 0


საოჯახო წიგნის შექმნის რეკომენდაცია, ელექტრონული ნიმუში

1 0


გურიის რესპუბლიკა, გურიის მხვნელ-მთესველთა რესპუბლიკა 1905-1906 წლები

1 0


ერეკლე მეორე (1720-1798) ძირითადი ბრძოლების სია

1 0


ვინ იყვნენ საქართველოს ეკლესიის საჭეთმპყრობელები, რომლებიც მოკლეს. 6 ღვთისმსახური

3 0


თბილისის დაცემა 523-1921 წლები 25 ბრძოლა

1 0


აფხაზეთის ომის ზუსტი ქრონიკა 14 აგვისტო 1992 30 სექტემბერი 1993 წელი

1 0


ყდა თელავის გამოჩენილი ადამიანები

2 0

წიგნის ყდა

გამოჩენილი ადამიანები თელავის მუნიციპალიტეტი სრული ვერსია

2 0

ნიკოლოზ ვალერის ძე წულუკიძე 1986წ სიგელი მოყვასი თეატრმცოდნე ტელეწამყვანი

1 0