სულ ვიზიტორი : 52186515
განთავსებული სტატია : 6956

მთავარი იუბილარი/ ხსენება

სპორტი, გამოჩენილი ადამიანების საიტი

სპორტი, გამოჩენილი ადამიანების საიტი
ოლიმპიური ჩემპიონი, პრიზიორი
-ლაშა ტალახაძე დ.1993წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსნობა შტანგა საჩხერე, იმერეთი.

3 1

25 0 1


-გენო პეტრიაშვილი დ.1994წ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა გორი ქართლი

5 2

23 4 8


-ვარლამ ლიპარტელიანი დ.1989წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო ლენტეხი სვანეთი

6 1

21 12 15


-ნინო სალუქვაძე დ.1969წ. ოლიმპიური ჩემპიონი სასტენდო და ტყვიის სროლა წარმ. ქობულეთი აჭარა

1 1

15 8 8


-ლაშა შავდათუაშვილი დ.1992წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. კარალეთი, გორი

3 1

14 8 12


-არსენ მეკოკიშვილი 1912-1972წწ ოლიმპიური ჩემპიონი დაბ. სოფ. გიორგწიდა საგარეჯო კახეთი

1 1

15 0 0


-რაფაელ ჩიმიშკიანი დ.1929წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსნობა(შტანგა) თბილისი

5 0

14 7 2


-ლევან თედიაშვილი დ. 1948წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა საგარეჯო

7 1

13 5 0


-ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი დ.1991წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიადაობა გორი ქართლი

3 1

12 6 8


-ლერი ხაბელოვი დ.1964წ. ოლიმოპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა წარმ. დვალეთი

1 1

12 3 1


-ზვიად გოგოჭური დ.1986წ. პარაოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო ახმეტა კახეთი

1 1

11 0 3


- ალექსანდრე ჩივაძე დ.1955წ. ოლიმ.პრიზიორი ფეხბურთი ქლუხორი, ყარაჩაევსკი რუსეთი

3 2

10 5 3


-მიხეილ მამიაშვილი დ.1963წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა წარმ. ბაკურციხე გურჯაანი

1 2

10 2 2


-ვიქტორ სანეევი დ.1945წ. ოლიმპიური ჩემპიონი მძლეოსნობა (სამხტომი) სოხუმი, აფხაზეთი.

1 1

10 2 0


-რომან რურუა დ.1942წ. 10 ოქრო ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა სოფ. მუხურჩა, მარტვილი

6 1

10 1 0


-ნინო დუმბაძე 1919-1983წწ ოლიმპიური პრიზიორი მძლეოსნობა სოფ. შემოქმედი ოზურგეთი

4 1

10 0 1


-დიმიტრი შანიძე 1937-2010წწ. ოლიმპ. პრიზიორი ძალოსნობა შტანგა სოფ.დერჩი წყალტუბო იმერეთი

3 1

9 10 0


-დავით ხახალეიშვილი 1971-2021წწ ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო ქუთაისი

1 1

9 3 6


-ანზორ კიკნაძე დ.1934-1976წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო სოფ. ბადიაური საგარეჯო კახეთი

3 2

9 3 4


-ნესტორ ხერგიანი დ.1975წ.ოლიმპ.პრიზიორი ძიუდო მესტია, სვანეთი

3 2

8 3 10


-ვახტანგ ბალავაძე 1926-2018წწ ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ. ღანირი, სამტრედია, იმერეთი.

8 2

8 5 2


-შოთა ლომიძე 1936-1993წწ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ. საყულია წყალტუბო იმერეთი

4 1

8 4 2


-ჯარჯი ზვიადაური დ.1986წ ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო ახმეტა კახეთი

1 3

8 3 4


-დავით ციმაკურიძე 1925-2006წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა ფოთი

2 1

8 3 1


-დავით გობეჯიშვილი დ.1963წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.ხურუთი, ონი, რაჭა.

5 1

8 2 1


-გივი კარტოზია 1929-1998წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ბათუმი

1 1

8 1 2


-ელდარ (ლუკა) კურტანიძე ოლიმპ. პრიზ. თავისუფალი ჭიდაობა დაბ. სოფ. ქვემო ფშავი გულრიფში აფხაზეთი

5 2

7 5 5


-რამაზ ხარშილაძე 1951-2017წწ. ოლიმპ. პრიზიორი ძიუდო სოფ. ნაცარგორა ხაშური ქართლი

4 1

7 5 4


-შმაგი ბოლქვაძე დ.1994წ. ოლიმპიური მედალოსანი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ხულო აჭარა

4 2

6 8 8


-ქეთევან ლოსაბერიძე დ.1949წ. ოლიმპიური ჩემპიონი მშვილდოსნობა სოფ.ლეყერეთი, ტყიბული

1 1

7 0 0


-თემურ ხუბულური დ.1955წ. ოლიმპ.პრიზიორი ძიუდო დაბ. სოფ. სკრა გორი ქართლი

4 1

6 4 0


-ზურაბ საკანდელიძე 1945-2004წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი. კალათბურთი ქუთაისი, იმერეთი.

6 1

6 0 3


-ვახტანგ ბლაგიძე დ.1957წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ჩოჩხათი, ლანჩხუთი

2 1

6 0 2


-მაია აზარაშვილი დ.1964წ. ოლიმპიური მედალოსანი მძლეოსნობა სირბილი წარმ. აბასთუმანი ადიგენი

4 2

5 7 1


-შოთა ხაბარელი დ.1958წ ოლ. ჩემპიონი.ძიუდო სოფ.ძლევისჯვარი ქარელი, ქართლი.

7 0

5 5 4


-გიორგი სხირტლაძე 1932-2008წწ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ. მთისკალთა ონი რაჭა

3 0

5 5 2


-დავით მარსაგიშვილი დ.1991წ. ოლიმპიური მედალოსანი თავისუფალი ჭიდაობა დ. სტეფანწმიდა(ყაზბეგი)

4 1

5 2 9


-გიორგი ჩხიკვაძე დ.2001წ. ახალგ. ოლიმპ. ჩემპიონი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა სენაკი

1 0

5 4 1


-გურამ საღარაძე დ.1939წ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა ხონი იმერეთი

4 1

5 4 1


-გივი ონაშვილი დ.1947წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო სოფ. პატარძლეული საგარეჯო კახეთი

3 2

5 3 3


-დავით გვანცელაძე 1937-1984წწ ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ბათუმი აჭარა

3 0

5 2 1


-გიორგი ასანიძე დ.1975წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსანი შტანგა საჩხერე, იმერეთი.

2 1

5 2 1


-ამირან ტოტიკაშვილი დ.1969წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო სოფ. მარტყოფი გარდაბანი ქვემო ქართლი

4 1

5 0 3


-ვლადიმერ რუბაშვილი 1940-1964წწ ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ. ნაოზა მცხეთა ქართლი

4 1

5 0 1


-ზურაბ ზვიადაური დ.1981წ. ოლიმპიური ჩემპიონი. ძიუდო ახმეტა კახეთი.

4 1

4 3 3


-ირაკლი თურმანიძე დ.1984წ ოლიმპიური პრიზიორი ძალოსნობა შტანგა სოფ. ჩაქვი ქობულეთი აჭარა

4 1

4 2 5


-გიორგი თენაძე დ.1964წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო გორი ქართლი

2 1

4 1 4


-გურამ კოსტავა დ.1937წ. ოლიმპ. პრიზიორი ფარიკაობა წარმ. ქუთაისი

5 0

3 8 10


-გურამ მინაშვილი 1936-2015წწ ოლიმპიური პრიზიორი კალათბურთი წარმ. სოფ. ტობანიერი ვანი

4 1

4 1 1

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/72/4315/

-რევაზ ლაშხი დ.1986წ. ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ბორჯომი

5 2

3 4 2


-ხათუნა ქვრივიშვილი დ.1974წ. ოლიმპ. პრიზიორი მშვილდოსნობა წარმ. ქარელი

3 1

3 3 2


-გიორგი ვაზაგაშვილი დ.1974წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო სოფ. ფლავი გორი ქართლი

3 2

3 2 5


-რევაზ მინდორაშვილი დ.1976წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.კოლაგი, გურჯაანი

1 1

3 3 2


-სერგეი კოვალენკო 1947-2004წწ. ოლიმპ. პრიზიორი კალათბურთი პორტ არტური, ჩინეთი

4 0

3 2 4


-ირაკლი ცირეკიძე დ.1982წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. ახალსოფელი, ტყიბული

1 1

3 1 3


-მანუჩარ კვირკველია დ.1978წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ოზურგეთი

2 1

3 1 3


-რამაზ ნოზაძე დ.1983წ. ოლიმპ. პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა წარმ. სოფ. აბისი ქარელი

3 2

3 1 2


-მირიან ცალქალამანიძე 1927-2000წწ. ოლ. ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.კონდოლი, თელავი

7 0

3 1 2


-ოთარ ქორქია 1923-2005წწ. ოლიმპ.პრიზიორი კალათბურთი ქუთაისი იმერეთი

4 1

3 1 1


- კაჭარავა ვაჟა დ.1937წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ფრენბურთი ქუთაისი

3 0

3 0 2


-მიხეილ გიორგაძე დ.1961წ. ოლიმპიური პრიზიორი წყალბურთი ქუთაისი იმერეთი

1 1

3 0 1


-ლეილა მესხი დ.1968დ. ოლიმპიური პრიზიორი ჩოგბურთი წარმ. ქუთაისი

5 1

3 0 1


- გიორგი გეგელაშვილი დ.2001წ. ახალგ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა გორი

1 2

2 3 5


-ლევან სანაძე 1928-1998წწ ოლიმპიური პრიზიორი მძლეოსნობა (სპრინტი) ხონი იმერეთი

4 0

2 3 5


-ნუგზარ ასათიანი 1937-1992 ოლიმპიური ჩემპიონი ფარიკაობა ქუთაისი იმერეთი

4 2

2 3 1


-არსენ კასაბიევი დ.1987წ. ოლიმპ. პრიზიორი ძალოსნობა ცხინვალი სამაჩაბლო

7 3

2 2 3


-მიხეილ ქორქია 1948-2004წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი კალათბურთი ქუთაისი, იმერეთი.

1 1

2 2 1


-ავთანდილ ქორიძე 1935-1966წწ. ოლიმპ. ჩემპიონი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა დაბ. თერჯოლა

1 1

2 2 1


-შოთა ქველიაშვილი 1938-2004წწ. ოლიმპ. პრიზიორი ტყვიის სროლა წარმ. სოფ. თავასა თერჯოლა

5 2

2 2 0


-ალექსანდრე ანპილოგოვი დ.1954წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ხელბურთი თბილისი

2 1

2 2 0


-ვლადიმერ უგრეხელიძე 1939-2009წ ოლიმპიური პრიზიორი კალათბურთი წარმ. სოფ.ბობოთი ტყიბული

1 0

2 1 1


-კახი კახიაშვილი დ.1969წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ძალოსანი ცხივნალი სამაჩბლო

1 1

2 1 0


-ვლადიმერ აფციაური 1962-2012წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ფარიკაობა მანგლისი, თეთრიწყარო

2 1

2 0 2


-ნიკოლოზ დერიუგინი დ.1959წ.ოლიმპ. პრიზიორი კალათბურთი ქუთაისი იმერეთი

7 2

2 0 2


-შოთა ჩოჩიშვილი 1950-2009წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. ღვლევი, ქარელი

1 1

1 6 4


-გიორგი გოგშელიძე დ.1979წ.ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა გორი ქართლი

4 2

1 4 5


-ნოდარ ხოხაშვილი დ.1940წ. ოლიმპ. პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა გორი ქართლი

3 0

1 2 3


-ვახტანგ იაგორაშვილი დ.1964წ. ოლიმპ. პრიზიორი თანამედროვე ხუთჭიდი წარმ. თელავი

3 1

1 1 2


-ბორის ნიკიტინი 1938-1984დ. ოლიმპიური პრიზიორი ცურვა

1 0

1 1 1


-თენგიზ სულაქველიძე დ.1956წ. ოლიმპიური პრიზიორი ფეხბურთი ქუთაისი იმერეთი

6 1

1 1 1


-ლუკა ბერულავა დ.2002წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ფიგურული ციგურაობა წარმ. მარტვილი

3 1

1 0 3


-ომარ ფხაკაძე 1944-1993წწ ოლიმპ.მედალოსანი ველოსპორტი ქუთაისი

5 3

1 1



-ნოდარ ჯორჯიკია 1921-2008წწ. ოლიმპ. პრიზიორი კალათბურთი ქუთაისი იმერეთი

4 0

1 1 0


-ლევან მოსეშვილი 1940-2020წწ ოლიმპიური პრიზიორი კალათბურთი წარმ. სოფ. გუბი ხონი იმერეთი

3 1

1 1 0


-მედეა ჯუღელი 1925-2016წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი სპორტული ტანვარჯიში ქუთაისი, იმერეთი.

1 1

1 1 0


-ალინა ბუტაევა დ. 2005წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ფიგურული ციგურაობა ყაზანი

2 1

1 0 2


-მუხრან ვახტანგაძე დ.1973წ. ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ბათუმი აჭარა

3 1

1 0 2


-რომან ძნელაძე 1933-1966წწ. ოლიმპ. პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა დაბ. თერჯოლა, იმერეთი

3 0

1 0 2


-ვლადიმერ გოგოლაძე დ.1966წ. ოლიმპიური ჩემპიონი სპორტული ტანმოვარჯიშე ხობი

5 1

1 0 2


-რობერტ შავლაყაძე 1933-2020წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი მძლეოსანი სოფ.კუხი ხონი იმერეთი

2 1

1 0 1


-ალექსანდრე დოხტურიშვილი დ.1980წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა სოფ. სართიჭალა გარდაბანი

1 0

1 0 0


-ვიქტორ კრატასიუკი 1951-2003წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ნიჩბოსანი ფოთი, სამეგრელო.

2 0

1 0 0


-კეტაშვილი გელა დ.1965წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ფეხბურთი თბილისი

1 1

1 0 0


-მანუჩარ ცხადაია დ.1985წ ოლიმპ. პრიზიორი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ხობი

1 1

0 5 5


-ოთარ თუშიშვილი დ.1978წ. ოლიმპიური პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა გორი ქართლი

6 2

0 2 6


-ნოდარ გვახარია 1932-1996წწ. ოლიმპიური პრიზიორი წყალბურთი წარმ. ზუგდიდი

2 1

0 2 2




-გივი ჩიქვანაია 1939-2018წწ. ოლიმპ. პრიზიორი წყალბურთი თელავი კახეთი

2 1

0 2 1


-ლერი გოგოლაძე დ.1938წ. ოლიმპიური მედალოსანი წარმ. სოფ. საგვიჩიო ხობი სამეგრელო

4 1

0 2 0


-ნადეჟდა დვალიშვილი-ხნიკინა დ.1933წ. ოლიმპიური პრიზიორი მძლეოსნობა ბაქო აზერბეიჯანი

4 0

0 1 2


-სოსო ლიპარტელიანი დ.1971წ. ოლიმპიური პრიზიორი ძიუდო სოფ. ხოფური ლენტეხი სვანეთი

4 2

0 1 2


-აკაკი ჩაჩუა დ.1969წ. ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა სამტრედია იმერეთი

2 1

0 1 2


-გიორგი კოღუაშვილი დ.1969წ. ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ქუთაისი იმერეთი

1 2

0 1 1


-რევაზ ძოძუაშვილი დ.1945წ. ოლიმპ. პრიზიორი ფეხბურთი ქუთაისი იმერეთი

5 1

0 1 1


-მურთაზ ხურცილავა დ.1943წ. ოლიმპ. პრიზიორი ფეხბურთი, ბანძა, მარტვილი

6 3

0 1 1


-რამაზ ფალიანი დ.1973წ.ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ბრინჯაო მესტია სვანეთი

4 1

0 0 3


-საიდა გუმბა 1959-2018წწ ოლიმპიური პრიზიორი მძლეოსნობა შუბის ტყორცნა სოხუმი აფხაზეთი

5 1

0 1 0


-ვლადიმერ ჭანტურია დ.1978წ. ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ფოთი სამეგრელო

1 1

0 0 1


-რევაზ ჩელებაძე დ.1955წ. ოლიმპ. პრიზიორი ქობულეთი. აჭარა

8 2

0 0 1


-ცოტაძე ლიანა (1961) ოლიმპ. პრიზიორი საწყალოსნო სპორტი, სოფ.ღანირი სამტრედია იმერეთი

4 1

0 0 1


-ნუგზარ გოგიბედაშვილი ვლადიმერის ძე 1935-2021წწ. მცირე ოლიმპ. ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა დ. სოფ. ზემო ხანდაკი კასპი

1 0

1 2 1