სულ ვიზიტორი : 52182491
განთავსებული სტატია : 4458

მთავარი იუბილარი/ ხსენება

სპორტი

- ალექსანდრე ჩივაძე დ.1955წ. ოლიმ.პრიზიორი ფეხბურთი ქლუხორი, ყარაჩაევსკი რუსეთი

3 2

10 5 3


-გივი ჩიქვანაია (1939-2018) ოლიმპიური პრიზიორი საწყალოსნო სპორტი თელავი კახეთი

2 0


რევაზ ჩელებაძე 1955 ოლ.ჯემპიონი, ბრინჯაო ,ქობულეთი. აჭარა

8 0


-აკაკი ჩაჩუა დ.1969წ.ოლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა სამტრედია იმერეთი

2 0

0 1 2


-ცოტაძე ლიანა (1961) ოლ. ჯემპიონი , საწყალოსნო სპორტი, ბრინჯაო სოფ.ღანირი სამტრედია იმერეთი

4 0


- აზარაშვილი მაია(1964) ოლ.მედალოსანი ბრინჯაო მძლეოსანი კონიაკის დასახლება, თბილისი ქართლი

4 0


-ნუგზარ ასათიანი 1937-1992 ოლიმპიური ჩემპიონი მოფარიკავე ქუთაისი იმერეთი

4 2

2 3 1


-მედეა ჯუღელი 1925-2016წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი სპორტული ტანვარჯიში ქუთაისი, იმერეთი.

1 1

1 1 0


-დავით ხახალეიშვილი 1971-2021წწ ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო ქუთაისი

1 1

9 3 6


-ლერი ხაბელოვი დ.1964წ. ოლიმოპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა წარმ. დვალეთი

1 1

12 3 1


-შოთა ხაბარელი დ.1958წ ოლ. ჩემპიონი.ძიუდო სოფ.ძლევისჯვარი ქარელი, ქართლი.

7 0

5 5 4


-ირაკლი ცირეკიძე დ.1982წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. ახალსოფელი, ტყიბული

1 1

3 1 3


-დავით ციმაკურიძე 1925-2006წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა ფოთი

2 1

8 3 1


-შოთა ჩოჩიშვილი 1950-2009წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო სოფ. ღვლევი, ქარელი

1 1

1 6 4


-რობერტ შავლაყაძე 1933-2020წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი მძლეოსანი სოფ.კუხი ხონი იმერეთი

2 1

1 0 1


-ლაშა შავდათუაშვილი დ.1992წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო კარალეთი, გორი

3 1

14 8 12


-მიხეილ ქორქია 1948-2004წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი კალათბურთი ქუთაისი, იმერეთი.

1 1

2 2 1


-ავთანდილ ქორიძე 1935-1966წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა თერჯოლა

1 0

2 2 1


-ლაშა ტალახაძე დ.1993წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსანი საჩხერე, იმერეთი.

3 1

25 0 1


-ვიქტორ სანეევი დ.1945წ. ოლიმპიური ჩემპიონი მძლეოსნობა (სამხტომი) სოხუმი, აფხაზეთი.

1 1

10 2 0


-ნინო სალუქვაძე დ.1969წ. ოლიმპიური ჩემპიონი სასტენდო და ტყვიის სროლამ ქობულეთი აჭარა

1 1

15 8 8


-ზურაბ საკანდელიძე 1945-2004წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი. კალათბურთი ქუთაისი, იმერეთი.

6 1

6 0 3


-რევაზ მინდორაშვილი დ.1976წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.კოლაგი, გურჯაანი

1 1

3 3 2


-ქეთევან ლოსაბერიძე დ.1949წ. ოლიმპიური ჩემპიონი მშვილდოსნობა სოფ.ლეყერეთი, ტყიბული

1 1

7 0 0


-ვიქტორ კრატასიუკი 1951-2003წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ნიჩბოსანი ფოთი, სამეგრელო.

2 0

1 0 0


-მანუჩარ კვირკელია დ.1978წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ოზურგეთი

2 1

3 1 3


-კეტაშვილი გელა დ.1965წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ფეხბურთი თბილისი

1 1

1 0 0


-კახი კახიაშვილი დ.1969წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ძალოსანი ცხივნალი სამაჩბლო

1 1

2 1 0


- კაჭარავა ვაჟა დ.1937წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ფრენბურთი ქუთაისი

3 0

3 0 2


-გივი კარტოზია 1929-1998წწ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ბათუმი

1 1

8 1 2


-ლევან თედიაშვილი დ. 1948წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა საგარეჯო

7 1

13 5 0


-ზურაბ ზვიადაური დ.1981წ. ოლიმპიური ჩემპიონი. ძიუდო ახმეტა კახეთი.

4 1

4 3 3


-ვლადიმერ გოგოლაძე დ.1966წ. ოლიმპიური ჩემპიონი სპორტული ტანმოვარჯიშე ხობი

5 1

1 0 2


-დავით გობეჯიშვილი დ.1963წ. ოლიმპიური ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.ხურუთი, ონი, რაჭა.

5 1

8 2 1


-ვახტანგ ბლაგიძე დ.1957წ. ოლიმპიური ჩემპიონი.ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა ჩოჩხათი, ლანჩხუთი

2 1

6 0 2


-ვლადიმერ აფციაური 1962-2012 ოლიმპიური ჩემპიონი მოფარკავე მანგლისი, თეთრიწყარო

2 1

2 0 2


-გიორგი ასანიძე დ.1975წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსანი საჩხერე, იმერეთი.

2 1


-ალექსანდრე ანპილოგოვი დ.1954წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ხელბურთი თბილისი, ქართლი.

2 0

2 2 0


-ვახტანგ ბალავაძე (1926-2018) 8 ოქრო ოლიმპ. პრიზიორი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ. ღანირი, სამტრედია, იმერეთი.

8 0


-ნიკოლოზ დერიუგინი ოლიმპ.მედალოსაბნი ბრინჯაო კალათბურთი ქუთაისი იმერეთი დავით ფეიქრიშვილისგან

7 0


-მირიან ცალქალამანიძე 1927-2000წწ. ოლ. ჩემპიონი თავისუფალი ჭიდაობა სოფ.კონდოლი, თელავი

7 0

3 1 2


-რომან რურუა დ.1942წ. 10 ოქრო ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა სოფ. მუხურჩა, მარტვილი

6 1

10 1 0


-რაფაელ ჩიმიშკიანი დ.1929წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ძალოსნობა(შტანგა) თბილისი

5 0

9 3 0


-არსენ კასაბიევი დ.1987წ. ოლ.ჩემპიონი ძალოსნობა ცხინვალი სამაჩაბლო

7 0


-არსენ მეკოკიშვილი 1912-1972 ოლიმპიური ჩემპიონი 1951წ სოფ გიორგწიდა საგარეჯო კახეთი

1 1


-გიორგი ჩხიკვაძე დ.2001წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა სენაკი

1 0

5 4 1


-ალექსანდრე დოხტურიშვილი დ.1980წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა სოფ. სართიჭალა გარდაბანი

1 0

1 0 0


-ალინა ბუტაევა დ. 2005წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ფიგურული ციგურაობა ყაზანი

2 1

1 0 2


-ლუკა ბერულავა დ.2002წ. ოლიმპიური ჩემპიონი ფიგურული ციგურაობა წარმ. მარტვილი

3 1

1 0 3


-მანუჩარ ცხადაია დ.1985წ პლიმპიური პრიზიორი ბერძნულ რომაული ჭიდაობა ხობი

1 1


-ვლადიმერ უგრეხელიძე 1939-2009წ ოლიმპიური პრიზიორი კალათბურთი წარმ. სოფ.ბობოთი ტყიბული

1 0


-ზვიად გოგოჭური დ.1986წ. პარაოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდო ახმეტა კახეთი

1 1

11 0 3


-ნინო დუმბაძე (1919-1983) ოლიმპ.მედალოსანი მძლეოსნობა ბრინჯაო ოდესა უკრაინა

4 0


-ნადეჟდა დვალიშვილი-ხნიკინა ოლიმპ.მედალოსანი მძლეოსნობა 2 ბრინჯაო ბაქო აზერბეიჯანი

4 0


-რამაზ ფალიანი (1973) ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ბრინჯაო მესტია სვანეთი

4 0


-ომარ ფხაკაძე (1944-1993) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

5 0

ფხაკაძე - მაღლაკი, მესხეთი, ფარცხანაყანევი, ღანირი

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/17/4324/

-მიხეილ გიორგაძე (1961) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

1 0


-ლერი გოგოლაძე (1938) ოლიმპ.მედალოსანი ვერცხლი სენაკი სამეგრელო

4 0


გოგოლაძე – საგვიჩიოახალსოფელი (ხობის რაიონი), ძველი სენაკი

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/63/4306/

-საიდა გუმბა (1959-2018) ოლიმპ. მედალოსანი მძლეოსნობა ვერცხლი სოხუმი აფხაზეთი

5 0


-დავით გვანცელაძე (1937-1984) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო ბათუმი აჭარა

3 0


-ნოდარ გვახარია (1932-1996) ოლიმპ. მედალოსანი ცურვა ბრინჯაო ვარძია სამცხე ჯავახეთი

2 0

გვახარია - ვარძია 

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/17/4306/



-ვახტანგ იაგორაშვილი (1964) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო თელავი კახეთი

3 1

 

იაგორაშვილი – თელავი, კალაურილაგოდეხი, ნაფარეულირუისპირი, ყვარელი

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/82/4312/

-ნოდარ ჯორჯიკია (1921-2008) ოლიმპ. მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი ქუთაისი იმერეთი

4 0


-ანზორ კიკნაძე (1934-1976) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. ბადიაური საგარეჯო კახეთი

3 0


-გიორგი კოღუაშვილი (1969) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

1 0


-გურამ კოსტავა (1937) ოლიმპ. მედალოსანი ფარიკაო 2 ბრინკჯაო თბილისი ქართლი

5 0


-სერგეი კოვალენკო (1947-2004) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო პორტ არტური, ჩინეთი

4 0


-ლუკა (ელდარ) კურტანიძე ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ორი ბრინჯაო სოფ. ქვემო ფშავი გულრიფში აფხაზეთი

5 0


-სოსო ლიპარტელიანი (1971) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო სოფ. ხოფური ლენტეხი სვანეთი

4 0


-შოთა ლომიძე (1936-1993) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი სოფ. საყულია წყალტუბო იმერეთი

4 0


-ლეილა მესხი (1968) ოლიმპ. მედალოსანი ჩოგბურთი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

5 0


-გურამ მინაშვილი (1936) 4 ოქრო ოლიმპ. პრიზიორი კალათბურთი წარმ. სოფ. ტობანიერი ვანი

4 0

http://www.geogen.ge/ge/treasurege/72/4315/

-ლევან მოსეშვილი (1940) ოლიმპ. მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი თბილისი ქართლი

3 0


-ბორის ნიკიტინი (1938-1984) ოლიმპ. მედალოსანი ცურვა ბრინჯაო თბილისი ქართლი

1 0


-რამაზ ნოზაძე (დ.1983) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი თბილისი ქართლი

3 0


-გივი ონაშვილი (1947) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. პატარძლეული საგარეჯო კახეთი

3 0


-ოთარ ქორქია (1923-2005) ოლიმპ.მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი ქუთაისი იმერეთი

4 0


-შოთა ქველიაშვილი (1938-2004) ოლიმპ. მედალოსანი ტყვიის სროლა ვერცხლი თბილისი ქართლი

5 0


-ხათუნა ქვრივიშვილი (1974) ოლიმპ.მედალოსანი მშვილდოსანი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

3 0

ქვრივიშვილი – ბერძენაული, ბრეთი, გორი, დირბი, ზმ. ხანდაკი, თელიანი, იდლეთი, კასპიმეტეხი, უფლისციხე, ქარელი, ქვახვრელი, ხაშური, ხიდისთავი

 http://www.geogen.ge/ge/treasurege/83/4325/

-ვლადიმერ რუბაშვილი (1940-1964) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო სოფ. ნაოზა მცხეთა ქართლი

4 1


-გურამ საღარაძე (დ.1939) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი ხონი იმერეთი

4 0


-ლევან სანაძე (1928-1998) ოლიმპ. მედალოსანი მძლეოსნობა ვერცხლი ხონი იმერეთი

4 0


-დიმიტრი შანიძე (1937-2010) ოლიმპ.მედალოსანი შტანგა 2 ბრინჯაო სოფ.დერჩი წყალტუბო იმერეთი

3 0


-თენგიზ სულაქველიძე (დ.1956) ოლიმპ. მედალოსანი ფეხბურთი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

6 0


-გიორგი სხირტლაძე (1932-2008) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა 2 ბრინჯაო სოფ. მთისკალთა ონი რაჭა

3 0


-გიორგი თენაძე (დ.1964) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ძიუდო გორი ქართლი

2 0


-ოთარ თუშიშვილი (დ.1978) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო გორი ქართლი

6 0


-ამირან ტოტიკაშვილი (დ.1969) ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო სოფ. მარტყოფი გარდაბანი ქვემო ქართლი

4 0


-მუხრან ვახტანგაძე (დ.1973) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა ბათუმი აჭარა

3 0


-გიორგი ვაზაგაშვილი (დ. 1974) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. ფლავი გორი ქართლი

3 0


-ვლადიმერ ჭანტურია (დ.1978) ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ბრინჯაო ფოთი სამეგრელო

1 0


-რამაზ ხარშილაძე 1951-2017 ოლიმპ. პრიზიორი ძიუდო სოფ. ნაცარგორა ხაშუარი ქართლი

4 0


-ნესტორ ხერგიანი (დ.1975) 8 ოქრო ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო მესტია, სვანეთი

3 0


-ნოდარ ხოხაშვილი (დ.1940) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო გორი ქართლი

3 0


-თემურ ხუბულური (დ.1955) ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო ვერცხლი სოფ.სკრა გორი ქართლი

4 1


-რომან ძნელაძე (1933-1966) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა თერჯოლა, იმერეთი

3 0


-რევაზ ძოძუაშვილი (დ.1945) ოლიმპ. მედალოსნები ფეხბურთი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

5 0


-რევაზ ლაშხი (დ.1986) ოლიმპ. მედალოსანი ვერცხლი ჭიდაობა ბორჯომი ქართლი

5 0


-მანუჩარ ცხაკაია (დ.1985) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა ხობი სამეგრელო

5 0


-დავით მარსაგიშვილი ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო, ჭიდაობა სტეფანწმიდა(ყაზბეგი)

4 1


-ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი დ.1991წ. ოლიმპიური ჩემპიონი გორი ქართლი

3 1

12 6 8


-გიორგი გოგშელიძე (დ.1979) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ვერცხლი ჭიდაობა გორი ქართლი

4 0


-გენო პეტრიაშვილი (დ.1994) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა გორი ქართლი

5 0


-შმაგი ბოლქვაძე (დ.1994) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ხულო აჭარა

4 0


-ირაკლი თურმანიძე დ.1984წ ოლიმპ. პრიზიორი სოფ. ჩაქვი ქობულეთი აჭარა

4 1


-ვარლამ ლიპარტელიანი (დ.1989) ოლიმპ. ჩემპიონი ვერცხლი ლენტეხი სვანეთი ლენტეხი

6 0


-მურთაზ ხურცილავა დ.1943წ. ოლიმპ. მედალოსანი ფეხბურთი, ბანძა, მარტვილი გრიგოლ ბასიალაიასგან

6 3

0 1 1